3D tlač Alfa PRINT

Na výrobu dielov formou 3D tlače sa využíva technológia FUSED DEPOSITION MODELING (FDM).

Ide o priame nanášanie materioálu roztavením v tlačiacej hlave a nanášaním bod po bode. Trojrozmerný model vytvorený v D modelovacom softvéri sa v tzv. sliceri pretransformuje podľa zadaných parametrov (napr. hrúbka vrstvy, priemer trysky) do dvojrozmerných plôch, ktoré predstavujú rezy - vrstvy modelu.

Ako vstupný materiál sa používa plastové vlákno definovanej hrúbky 3D filament z rôznych druhov termoplastov, napr.:

PLA - umožňuje vysokú kvalitu tlače aj v náročných detailoch a výbornú lamináciu vytláčaného predmetu. PLA tlačová struna je vyrobenáz prírodných zložiek a je biodegradovateľne odbúrateľná. Spĺňa požiadavky pre styk s potravinami. Tlačové struny sú vyrábané v širokej škále farieb podľa RAL.

ABS - je skutočný silový špecialista. Produkty, ktoré vznikajú z tohoto materiálu sa vyznačujú vysokou tvrdosťou a odolnosťou proti nárazu. Sú tiež odolné voči vysokým teplotám a poškrabaniu. Tieto vlastnosti značne rozširujú možnosti jeho využitia.

PET-G - tlačová struna je vhodná pre tlač na všetkých tlačiarňach (FDM) s vyhrievanou podložkou. Tlač z tohoto materiálu je jednoduchá a výsledný produkt je lesklý s príjemným farebným zafarbením. PETG je na rozdiel od iných materiálov viac odolný voči kyselinám a rozpúšťadlám, vysokým i nízkym teplotám.

Obchodný partneri

      

          

 

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info